Domowa biblioteczka na wymiar – jak znaleźć miejsce na książki?

biblioteczka na wymiar wrocław

Regały z książkami to świetny pomysł na dekorację. Ucieszy on nie tylko osoby lubiące czytać, ale też ceniące sobie harmonię i spokój. Jak urządzić domową biblioteczkę?

Domowa biblioteczka – meble na wymiar

Urządzając domową biblioteczkę, warto wybrać meble na wymiar. Powód jest prosty – tylko w ten sposób można ją dopasować do liczby posiadanych książek. Są osoby, które dysponują kilkudziesięcioma pozycjami, a są i takie, które posiadają ich aż kilkaset. Zarówno jednym, jak i drugim zależy na estetycznym wkomponowaniu książek w już istniejącą aranżację. Jak zatem powinna wyglądać nasza domowa biblioteczka na wymiar? Jej podstawowym elementem będzie regał na książki. W zależności od wariantu może być to mebel prosty i klasyczny lub nowoczesny i fantazyjnie ukształtowany.

Pomysły na klasyczne zaaranżowanie domowej biblioteczki

Meble na zamówienie dają nam praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne. Oto przykłady rozwiązań, dzięki którym domowa biblioteczka na wymiar została ciekawie wkomponowana a wystrój domu lub mieszkania.

  • Pierwszą propozycją jest prosty, minimalistyczny regał z kilkoma półkami. To propozycja dla osób, których zasoby książkowe nie są zbyt duże.
  • Kolejnym wariantem jest zabudowa wolnej ściany, która wypełni przestrzeń wokół drzwi, wnękę lub dowolną część pokoju.
  • Regał może być regulowany. Takie rozwiązanie wyposażone jest w specjalną szynę, która pozwala ustawić żądany dystans pomiędzy półkami.
  • Osoby odnajdujące się w klimatach PRL mogą postawić na funkcjonalną meblościankę, w której znajdzie się miejsce na regał na książki.

Jak zaaranżować biblioteczkę w oryginalny i niepowtarzalny sposób?

Osoby ceniące sobie bardziej ekstrawaganckie rozwiązania, mogą łatwo sprawić, że ich domowa biblioteczka na wymiar będzie wyglądać oryginalnie i zaskakująco. Jak?

  • Z półek można stworzyć różne napisy, a nawet wzory. Projektant mebli z Wrocławia zaprojektuje je tak, aby razem stworzyły określoną kompozycję.
  • Osoby, które preferują rozwiązania w stylu DIY, mogą wykorzystać starą… drabinę drewnianą, która po pomalowaniu i wzmocnieniu z pewnością sprawdzi się jako ekstrawagancki regał książkowy.
  • W podobny sposób można zaaranżować biblioteczkę z drewnianych skrzynek na owoce, które wystarczy odświeżyć i polakierować.

Szukacie więcej pomysłów i inspiracji dla swoich czytelniczych kolekcji? Sprawdźcie nasze realizacje! A jeśli chcecie odwiedzić nas osobiście, to działamy w mieście Wrocław. Zapraszamy do kontaktu, gdyż każda domowa biblioteczka zasługuje na wyjątkową i niepowtarzalną aranżację.

Skontaktuj się z nami