Jak łączyć meble retro z nowoczesnym wystrojem?

Meble retro stały się obecnie bardzo popularne. Miłość do klasyki oraz niezwykły charakter zachęcają do ich wybrania. Jeżeli jesteście właśnie w trakcie urządzania mieszkania czy domu albo najzwyczajniej macie ochotę na wprowadzenie zmian we wnętrzach, powinniście przeczytać poniższy artykuł. Podpowiemy w nim, jak wprowadzić styl retro we wnętrzach nowoczesnych. Jak połączyć oba te style, aby wszystko prezentowało się ze smakiem i gustownie?

Jakie meble retro warto wybrać?

Podstawę wyposażenia powinny stanowić głównie masywne, tapicerowane albo drewniane elementy o zaokrąglonych krawędziach i łagodnych formach. Istotne, aby komody, fotele, stoły, konsole czy krzesła przypominały wyglądem te z drugiej połowy XX wieku.

Do pomieszczenia, gdzie zamierzamy połączyć wystrój PRL i nowoczesny, powinniśmy wstawić stare wyposażenie z czasów PRL-u lub meble stylizowane w taki sposób, aby wyglądały tak jak one. Jeśli zdecydujemy się na drugą opcję, pomóc nam może projektant mebli Wrocław, który przygotuje odpowiednią wizualizację wymarzonych części wyposażenia.

Ważnym elementem takiego wnętrza mogą być też meble, którym nadamy drugie życie. Dzięki nim mieszkanie staje się jeszcze bardziej autentyczne. Możemy przearanżować układ półek, wymienić tapicerkę czy zmienić ich kolor. Powinniśmy zadbać o zachowanie ich detali i formy. Jakich mebli najlepiej szukać? Na co powinniśmy zwrócić wówczas uwagę?

Wnętrza w stylu retro połączonym z nowoczesnością należy wypełnić solidnie wykonanymi meblami. Szukajmy zaokrąglonych foteli z tapicerowanymi siedziskami i na drewnianej konstrukcji, giętych krzeseł, szafek z przesuwanymi drzwiami lub też kanap z chromowanymi nóżkami. Takie meble znajdziemy na pchlich targach, internetowych aukcjach ze starociami, a nawet na strychu w domu swoich dziadków.

Styl retro w aranżacji wnętrz nowoczesnych

Nowoczesne meble na wymiar Wrocław i meble retro? Takie połączenie jest jak najbardziej możliwe do zrealizowania. Możemy dzięki temu uzyskać aranżację mającą wyjątkowy charakter. Jak łączyć nowoczesne meble z antykami?

Nowoczesne meble warto zestawiać z meblami sprzed lat przede wszystkim w starych domach, kamienicach i budynkach z duszą. Już sama panująca tam atmosfera zachęca do tego. W czasie urządzania takiego mieszkania czy domu nie możemy jednak zapominać o zachowaniu równowagi. Lepiej nie przesadzać z liczbą mebli retro. Jeśli nie będziemy przestrzegać tej zasady całość wystroju, wyda się zbyt ciężka i braknie jej tak zwanego pazura.

W jakich pomieszczeniach sprawdzi się najlepiej połączenie nowego ze starym? Zwracajmy uwagę na wykończenia. Jeżeli na podłodze mamy drewniany, piękny parkiet, okna usytuowane są w łukowych wykuszach albo też można zobaczyć czerwone cegły na ścianach, to mamy idealne tło pod połączenie mebli retro z nowoczesnymi.

Konieczne jest również zwrócenie uwagi na wykończenie mebli, jakie chcemy ustawić w jednym pokoju. Elementy retro współgrają znakomicie z wyposażeniem mającym matowe wykończenie. Jeżeli mamy zamiar wprowadzić nieco blasku do pomieszczenia, to postawmy raczej na srebrną tacę, lustro w złoconej ramie, metalowy kandelabr czy kryształowy żyrandol.

Skontaktuj się z nami