Jak optycznie powiększyć małą i ciasną łazienkę?

Łazienka jest ważnym pomieszczeniem w każdym domu. Powinna być wygodna w użytkowaniu i zapewnić jak największą funkcjonalność wszystkim domownikom. W typowych mieszkaniach w Polsce łazienka ma stosunkowo niewielką powierzchnię, dlatego bardzo istotną rolę ogrywa optymalne wykorzystanie przestrzeni. Jest to szczególnie problematyczne, jeżeli wnętrze jest wąskie lub ma nietypowy układ. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest taka aranżacja wnętrza, która spowoduje optyczne powiększenie łazienki. Można to osiągnąć na kilka sposobów.

Jasne barwy i duże płytki łazienkowe

Mała i ciasna łazienka może być skutecznie powiększona za pomocą odpowiedniej kolorystyki wnętrza. Należy uwzględnić jasne barwy, w szczególności płytki w odcieniach takich jak biel, szarości, beże i błękity. Warto ograniczyć lub zupełnie zrezygnować z kontrastów kolorystycznych tak, aby uzyskać wrażenie większej przestrzeni. Można to podkreślić poprzez montaż płytek w dużych rozmiarach, dzięki czemu łączenia nie będą wyraźne widoczne, a całe wnętrze wyda się bardziej otwarte.

Na małej powierzchni korzystne jest zastosowanie tego samego odcienia płytek na ścianie i podłodze. Można też przewidzieć instalację ciemniejszej glazury podłogowej, nie powinna ona jednak różnić się pod względem palety barw od pozostałych elementów wyposażenia.

Optymalne ustawienie mebli

Optyczne powiększenie przestrzeni w łazience można uzyskać także poprzez odpowiedni wybór mebli. Powinny być one dostosowane do rozmiaru i układu pomieszczenia. Mała i ciasna łazienka może być wyposażona w prysznic zamiast wanny, co pozwala na montaż kabiny prysznicowej wyposażonej w funkcje takie jak hydromasaż lub deszczownica. Warto przewidzieć montaż umywalki podwieszanej lub stojącej w narożniku. W ten sposób można powiększyć funkcjonalność łazienki bez zajmowania nadmiernej ilości miejsca.

Nagłówek H2:Meble łazienkowe na wymiar

Przestrzeń w łazience można wykorzystać w optymalny sposób, zamawiając meble na wymiar. Pozwala to uzyskać dużą funkcjonalność w każdym pomieszczeniu, bez względu na jego rozmiar, obecność wnęk, skosów lub w przypadku nisko osadzonego sufitu. Meble do łazienki na wymiar pozwalają uzyskać unikalną zabudowę, która będzie wykorzystywać przestrzeń nawet w miejscach o utrudnionym dostępie.

Większa ilość miejsca na podłodze

Przy urządzaniu łazienki należy zwrócić uwagę na ilość wolnego miejsca na podłodze oraz estetyczny wygląd, który jest możliwy do uzyskania za pomocą montażu mebli w zabudowie. Ponadto warto wybierać szafki w wersjach podwieszanych, zamiast elementów stojących na podłodze. Dzięki temu stworzymy przyjazną i estetyczną przestrzeń, która będzie mogła być dostosowana do każdego stylu aranżacji wnętrza.

Montaż wykonywany przez specjalistów

Projektowanie mebli można rozpocząć samodzielnie lub powierzyć to zadanie wyspecjalizowanej firmie. Pozwala to zaoszczędzić czas potrzebny na montaż elementów wyposażenia i ustalenie ewentualnych modyfikacji, których samodzielne wykonywanie wymaga zwiększonego nakładu czasu lub kosztów. Meble do łazienki na wymiar sprawią, że łazienka stanie się w większym stopniu funkcjonalna. Pomieszczenie będzie optycznie powiększone, a wystrój będzie skutecznie przyciągał uwagę zaproszonych gości. Jest to jeden z najlepszych sposobów na urządzenie ciekawego wnętrza, które będzie mogło służyć domownikom przez wiele lat.