Jak zabudować pralkę w łazience lub kuchni?

Przygotowując aranżacje mieszkania lub domu, warto zastanowić się nad zagospodarowaniem miejsca na pralkę. Jest ona przecież niezbędnym elementem domowego wyposażenia i zajmuje sporo miejsca. Na szczęście zabudowa pralki może skutecznie ukryć ją przed wzrokiem domowników i gości. Zastanawiasz się, jak i gdzie możesz schować pralkę? Poznaj z nami sposoby jak zabudować pralkę w łazience lub kuchni.

Zabudowa pralki, czyli nowoczesna szafka w łazience

Trzeba zauważyć, że zmieszczenie pralki w małej łazience w bloku może nie być łatwe. Jeśli jednak nie ma alternatywy, najlepszym rozwiązaniem jest ukrycie jej w specjalnie zaprojektowanej szafce. Pralki są dostępne w standardowych rozmiarach lub w kompaktowych, oszczędzających miejsce wersjach. W zależności od ich głębokości można zamówić meble na wymiar do łazienki i zabudować pralkę w specjalnie zaprojektowanej szafce. Doświadczony projektant przygotuje Ci aranżację mebli na miarę także pod umywalkę i inne elementy wyposażenia łazienki.

Estetyczna zabudowa pralki w kuchni

W innych pomieszczeniach, takich jak np. kuchnia, zabudowa pralki jest także możliwa. Takie rozwiązanie pozwala swobodnie wykorzystać całą wysokość pomieszczenia i umieścić zarówno pralkę, jak i suszarkę w wysokiej szafce. Projektant mebli może także zaaranżować przestrzeń do Twoich wymagań, np. przy szafie na pralkę zagospodarować miejsce na wszystkie niezbędne przybory do prania i inne akcesoria takie jak żelazko czy deska do prasowania. Odpowiednio zaprojektowana kuchnia pod wymiar, pozwoli Ci gustownie i harmonijnie ukryć wiele sprzętów codziennego użytku.

Umieść pralkę poza zasięgiem wzroku w pomieszczeniu gospodarczym

Mieszkańcy domów jednorodzinnych mogą umieścić pralkę w kuchni lub w pomieszczeniu gospodarczym. W tym przypadku możesz zabudować pralkę i suszarkę w specjalnych wnękach, które będą komponowały się z pozostałymi szafkami. W tym przypadku urządzenia te możesz też umieścić w słupku, dzięki czemu zajmą one mniej miejsca. Ogromnym atutem pomieszczenia gospodarczego jest to, że możesz w nim wszystko doskonale zorganizować i ukryć przed wzrokiem gości oraz mieszkańców domu. Dodatkowo niezbędne akcesoria do prania i prasowania będą poukładane w jednym miejscu, a urządzenia AGD estetycznie wkomponują się w resztę aranżacji tego pomieszczenia.

Czy warto kupować meble na wymiar, by zabudować pralkę?

Jak widzisz, istnieje wiele rozwiązań ukrywania pralki w łazience oraz w i innych pomieszczeniach, od opcji całkowicie zamkniętych po umieszczanie pralki we wnękach lub słupkach. Tylko od Ciebie zależy znalezienie rozwiązania, które będzie najlepiej odpowiadało Twoim wymaganiom i oczekiwaniom. Niemniej jednak zaprojektowanie dedykowanych mebli pod wymiar to rozwiązanie najbardziej efektowne i estetyczne. Meble na wymiar to najlepszy sposób, by zagospodarować przestrzeń zgodnie z Twoimi wymaganiami.