Meble na wymiar czy gotowe? Podpowiadamy!

Przeprowadzka do nowego domu, a może remont kuchni? Zmiany aranżacji wnętrz zwykle są bardzo ekscytujące. Problem zaczyna się, gdy urządzane pomieszczenie jest małe, bardzo duże, niewymiarowe albo… gdy żadne gotowe zestawy nam się nie podobają. Na szczęście z pomocą przychodzą profesjonaliści, którzy nie tylko wykonają meble na wymiar, ale zaprojektują i dopasują je do naszych potrzeb. Warto zapoznać się z ofertą firm, robiących meble na wymiar, bo pracujący tam profesjonaliści znają mnóstwo rozwiązań, o których często nawet nie myślimy, a które mogą sprawić, że nasz dom nabierze wyjątkowego charakteru.

Kuchnia na wymiar – dopasuj ją do swojego stylu życia

Mimo że meble na wymiar można zrobić w każdym pomieszczeniu to jednym z najczęściej wybieranych miejsc jest kuchnia. Przede wszystkim, kuchnia spełnia zupełnie rozmaite role w życiu każdej rodziny. Planując meble kuchenne należy zwrócić uwagę na kilka aspektów: przechowywanie, powierzchnię roboczą (tzw. blat roboczy) i blat/wyspę, na których ewentualnie będziemy jeść. W przypadku dużych rodzin, gdzie potrzebujemy więcej miejsca na szklanki, zastawę, sztućce trzeba już na etapie projektu zaplanować więcej szafek albo szuflad. W innym przypadku po prostu się nie zmieścimy. Podobnie sprawa ma się z miłośnikami gotowania – takie osoby mają często różne kuchenne sprzęty, wiele garnków czy patelni, a także kupują sporo produktów do przyrządzania jedzenia. Na to wszystko musimy zaplanować odpowiednią ilość miejsca. Wystarczająco duży blat roboczy to też niezbędna powierzchnia, żeby w komfortowych warunkach gotować. Jeśli natomiast nie przepadamy za gotowaniem albo potrzebujemy kuchni dla singla, nie musimy zabudowywać jej ogromną ilością szafek. Może bardziej nam się przyda otwarta półka na kieliszki do wina albo kolekcję kubków do herbaty? Meble na wymiar to także doskonałe rozwiązanie, jeśli mamy niewymiarowe pomieszczenie, skosy czy innego rodzaju uskoki – projektant tak przygotuje projekt, żeby nie marnować miejsca, a ewentualne puste przestrzenie zakryje panelami maskującymi.

Garderoba, pokój dziecięcy, łazienka – zrób to po swojemu!

Kolejne pomieszczenie, w którym szczególnie warto wstawić meble na wymiar to garderoba. To trochę tak, jak z kuchnią – w zależności od tego, ile mamy ubrań, butów, akcesoriów czy walizek, tyle przestrzeni potrzebujemy. Garderoba to bardzo indywidualna przestrzeń, bo przecież czego innego potrzebuje miłośniczka kapeluszy, a czego innego minimalistka, która nie kupuje wielu rzeczy. Poza tym, pomysłów na idealną garderobę jest mnóstwo – od przepięknych szklanych gablot po prostotę i minimalizm w postaci zwykłych półek. Niestety, gotowe zestawy rzadko w 100% trafiają w nasze gusta.

Meble na wymiar to dobre rozwiązanie także do pokoików dziecięcych – jeśli mamy trochę starsze dziecko, można taki projekt przygotować wspólnie z nim, dbając o wszystkie niezbędne elementy. Nie zawsze potrzebujemy przecież dużego biurka albo całej meblościanki. Projekty na wymiar pozwalają stworzyć bardziej kreatywne meble, dopasowane do płci i osobowości dziecka. W przypadku mniejszych dzieci, możemy zaprojektować fajny kąt do zabaw albo zadbać o funkcjonalne miejsca do przechowywania zabawek.

Właściwie w każdym pomieszczeniu domu sprawdzą się meble na wymiar. Mamy pewność, że nikt nie będzie miał takich samych! We Wrocławiu taką usługę proponuje nasza firma. Specjaliści zaprojektują meble, biorąc pod uwagę nasze potrzeby, zaproponują ciekawe i funkcjonalne rozwiązania, a potem je zamontują.