Nowoczesne trendy w wzornictwie mebli 2023

W 2023 trendy wnętrzarskie jeszcze mocniej niż w ubiegłym roku będą podążały w kierunku natury. Łuki, drewno i przyjemne dla oka brązy oraz beże będą królowały w tym roku. Tym samym tropem idzie więc projektowanie mebli. Meble wpisujące się w nasze wnętrza będą jeszcze mocniej nawiązywały do przyrody, dodając wystrojowi ciepła i dając poczucie komfortu.

Przede wszystkim frezy

Jednym z najgorętszych trendów są frezy. Wkomponować je będziemy mogli w praktycznie każde pomieszczenie. Dlatego meble w salonie również nie unikną ryflowań. Frezowane fronty zastosować będziesz mogła w szafkach, szafach oraz szufladach zarówno w łazience, jak i w kuchni. Pamiętaj, że ryflowania to nie tylko drewno czy kamień, ale także szkło. Stylowym rozwiązaniem będą przeszklenia wykończone frezami w tym przeszklenia witryn w szafkach. Ryflowania znakomicie będą wyglądać także w kuchni. Zamawiając meble kuchenne na wymiar, pamiętaj, że powinny być one ponadczasowe, ale i mieć to coś, co wyróżni je spośród innych. Frezowane witryny kuchennych szafek w połączeniu z zawsze modną bielą pozwolą ci pogodzić obie te kwestie. Dobrym wyborem będzie też drewno o chłodnym odcieniu.

Kamień owszem, ale bez przesady

Innym trendem wciąż obecnym w 2023 roku będzie kamień. Jednakże w tym roku kamień ma być mocnym i wyróżniającym się akcentem. Kamienny total look odchodzi w zapomnienie. Marmurowe meble łazienkowe, w które jeszcze niedawno wyposażaliśmy nasze łazienki tak chętnie, lepiej ograniczyć do jednego tylko elementu np. szafki pod umywalką. Kamienia w tym roku będzie mniej, lecz mimo to będzie on jeszcze bardziej przyciągał wzrok niż wcześniej, a to za sprawą odejścia od klasycznych wariantów kolorystycznych. W tym roku wybieramy marmury w odcieniach różu, czerwieni czy zieleni.

Stare znaczy modne

Pewne trendy w wzornictwie mebli lubią powracać i tak się właśnie dzieje za sprawą mebli nawiązujący swoją stylistyką do PRL-u. Łączy się to oczywiście z modą na wystrój w stylu vintage, który z roku na rok zyskuje coraz liczniejsze grono zwolenników. Wzornictwo meblarskie PRL-u charakteryzują proste linie i obicia, które kojarzymy z ówczesnymi fotelami, a przede wszystkim ze słynnym fotelem 366. Projekt Chierowskiego zyskał nowe życie dzięki zastosowaniu aksamitnych tapicerek w stylowych kolorach i zastąpieniu dotychczasowego wykończenia na wysoki połysk, matowym. Meble w stylu vintage łatwo połączymy z innymi współczesnymi trendami, wybierając te w odcieniach beżu lub brązu i z matowym wykończeniem.