Oddzielna garderoba czy szafa wnękowa – co się lepiej sprawdzi?

Planując budowę domu czy remont mieszkania, podejmujemy szereg decyzji, które mają wpłynąć na komfort naszego życia. Wśród wielu ważnych kwestii pojawi się pytanie o przechowywanie ubrań, butów i dodatków. Garderoba czy szafa wnękowa? Co sprawdzi się lepiej w Twoim domu?

Zalety szaf wnękowych

Posiadanie w domu garderoby czy szafy wnękowej jest kwestią indywidualną i zależy głównie od ilości miejsca, jakim dysponujemy w mieszkaniu. Szafa wnękowa na wymiar zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż oddzielne pomieszczenie na ubrania. Dobrze zaprojektowana szafa wnękowa pozwala idealnie wykorzystać daną powierzchnię. Nie wymaga też żadnych szczególnych przygotowań, jak np. oświetlenie, czy gniazdka elektryczne. Szafa wnękowa wymusza poniekąd zachowanie szczególnego porządku i utrzymanie dyscypliny. Szafa będzie naszym sprzymierzeńcem, jeżeli dążymy do minimalistycznego sposobu życia.

Kolejną zaletą posiadania w mieszkaniu szafy wnękowej jest fakt, że można dostosować ją do własnych potrzeb. Koszyczki, organizery, wieszaki czy szuflady pozwolą nam na wykorzystanie maximum powierzchni. Pozwala na zabudowę do sufitu, co ułatwi przechowywanie n samej górze rzeczy, które są rzadziej użytkowane. Szafy wnękowe dobrze komponują się z nowoczesnym wystrojem, a wykończenie ich lustrami pozwoli optycznie powiększyć pomieszczenie.

Garderoba na wymiar

Któż z nas nie marzy o oddzielnym pomieszczeniu, które pomieści wszystkie nasze ubrania? Oddzielna garderoba na wymiar pozwala na wygodne i dyskretne przebrnie się oraz przechowywanie całej kolekcji butów, płaszczy i wszystkich ubrań. Główną zaletą posiadania garderoby jest możliwość zaprojektowania jej z uwzględnieniem swoich konkretnych potrzeb i upodobań.

Można wyposażyć ją w toaletkę i ogromne lustro, które obejmie całą sylwetkę. Rozbudowane systemy przechowywania pozwalają na schowanie rozmaitych akcesoriów i dodatków? Masz przestrzeń do wykorzystania w swoim domu? Garderoba to idealne rozwiązanie dla rodziny, posiadającej spory dom i ogrom ubrań.

Meble na wymiar

Każdy, kto musi zmagać się z przechowywaniem ubrań, kurtek, butów i dodatków w małym mieszkaniu doceni zalety garderoby. Pawlacze czy kartony zalegające na strychu odejdą w niepamięć. Odpowiednie przechowywanie ubrań w garderobie zapewni im długowieczność. Szafa wnękowa z kolei sprawdzi się na małej przestrzeni- odpowiednio zaprojektowana pozwoli na przechowanie naprawdę sporej ilości rzeczy. Wybór należy do Twoich preferencji i przestrzeni, jaką dysponujesz. Meble na wymiar to idealne rozwiązanie, by cieszyć się spersonalizowanym projektem i oryginalnym wystrojem.