Peach Fuzz – kolor roku 2024 Pantone w aranżacji wnętrz

peach fuzz 2024 pantone

Z początkiem każdego roku, Instytut Pantone wybiera kolor, który – jego zdaniem – będzie dominował w aranżacjach wnętrz, modzie, a także w stylistyce nowych kolekcji np. elektroniki czy samochodów. Dotychczasowy Viva Magenta, czyli kolor roku 2023 ustąpił miejsca nowej barwie. Jakiej?

Kolor roku 2024 według Instytutu Pantone

Peach Fuzz to nowy kolor roku Pantone 2024. Jak sama nazwa wskazuje, jest to barwa delikatna, aksamitna i kojarząca się z latem oraz wszechobecną energią. Zaaranżowane w ten sposób wnętrze stanie się źródłem ciepła, pozytywnego nastroju, a także – jak czytamy w oficjalnych materiałach Instytutu – będzie „wzbogacać umysł, ciało i serce”.

Z czym jeszcze kojarzy się nowy kolor? Z pewnością jest on ciepły, serdeczny i zmysłowy. Peach Fuzz we wnętrzach kojarzy się z przyjemnymi doznaniami i stanowi ciekawą odskocznię od szarości dnia codziennego. Warto również dodać, że barwa ta może wiele osób pobudzać do działania. Postawienie na nią będzie w tym roku oznaką dobrego smaku, ale też dążenia do intensyfikowania wielu pozytywnych emocji. Nie jest bowiem tajemnicą, że ten niezwykle ciepły odcień koloru brzoskwiniowego kojarzy się z czułością i troską.

Dlaczego Peach Fuzz to dobry wybór w aranżacji wnętrz?

Peach Fuzz to kolor roku Pantone 2024, który buduje przyjemne skojarzenia, optycznie powiększa przestrzeń i wprowadza do niej mnóstwo energii. Ciepła, przyjazna barwa kojarząca się z owocami i orzeźwieniem to sposób na przywrócenie równowagi ducha i dobrego samopoczucia. Nietrudno dojść do wniosku, że ten niezwykły odcień koi zmysły i poprawia nastrój. Zarówno kuchnia w kolorze Peach Fuzz, jak i inne pomieszczenia urządzone w ten sposób, będą kojarzyć się nam z energią i witalnością, których może nam brakować zwłaszcza podczas szarych, jesiennych i zimowych dni.

Poza tym barwa ta nawiązuje również do nostalgii i kobiecego charakteru oraz sposobu radzenia sobie z trudami dnia codziennego. Trendem tym podążyły niektóre domy mody (np. Gucci), które już w roku 2023 zaczęły wprowadzać do swoich kolekcji odważne wariacje z brzoskwiniowym kolorem w tle. Nie można też zapominać o tym, że barwa brzoskwiniowa to bardzo wdzięczne tło dla aranżacji wnętrz. Niezależnie od tego, jakie meble na zamówienie wybierzemy, to i tak będą one elegancko współgrać z kolorystyką ścian. Dotyczy to zwłaszcza klasycznych mebli drewnianych, utrzymanych zarówno w jasnej, jak i ciemnej stylistyce.

Reasumując, Peach Fuzz to niezwykły odcień koloru brzoskwiniowego, obok którego nie da się przejść obojętnie.

Skontaktuj się z nami