Praktyczna aranżacja przestrzeni salonu z jadalnią

Rozwiązanie, jakim jest połączenie salonu z jadalnią, stale zyskuje na popularności. Jest to bowiem bardzo praktyczny i innowacyjny pomysł, który już króluje w wielu nowoczesnych domach. Przemawiają za tym wygoda, jak i estetyka zagospodarowania przestrzeni.

Aby jednak dobrze zaaranżować dostępną dla nas przestrzeń, potrzeba paru praktycznych rozwiązań, oraz dobrego wyczucia stylu, przy rozplanowaniu ustawienia mebli i dobrego ich doboru.

Odrębność funkcjonalna – jedność kompozycji

Jedną z kluczowych kwestii przy aranżacji wnętrza jadalni, połączonej z salonem jest odpowiednie zestawienie kolorystyki i stylu wnętrz obu tych pomieszczeń. Funkcjonalnie bowiem stanowią one dwa osobne pokoje, jednak połączone razem powinny zachować podobny wystrój. Salon z jadalnią staje się przez to jednym, spójnym pomieszczeniem, którego przestrzenie użytkowe wzajemnie się uzupełniają i komponują w estetyczny sposób. Podzielony na odrębne funkcjonalne strefy pokój, dzięki temu zyska na estetyce i stanie się stylową wizytówką naszego domu.

To jak z tą funkcjonalnością?

Praktyczna aranżacja salonu z jadalnią opiera się przede wszystkim na rozgraniczeniu obu tych funkcjonalnych w domyśle pomieszczeń. Zarówno kuchnia, jak i salon powinny spełniać swoje osobne zadania i w przemyślany sposób uzupełniać siebie nawzajem. Dobrym pomysłem będzie wykorzystanie wyspy, która będzie stanowić granice pomiędzy jadalnią i salonem. Można również pomyśleć o dostawieniu do niej krzesełek barowych i zmodyfikowaniu jej o dodatkowy, wyżej położony blat. Zasłoni to powierzchnie przeznaczoną dla jadalni oraz jeszcze bardziej rozgraniczy kuchnie i salon. Takie rozwiązania zapewnia nam możliwość zamówienia mebli na wymiar.

Meble na wymiar – jadalnia i salon

Posiadając dużą, jednak cały czas ograniczoną przestrzeń, w której musimy zmieścić dwa odrębne pomieszczenia, warto pomyśleć o odpowiednim zagospodarowaniu dostępnego dla nas miejsca.

Jadalnia jest miejscem, w którym z założenia spędzamy większość czasu w ciągu dnia. Jej funkcjonalność staje się przez to niezwykle ważnym atutem. Meble na wymiar do jadalni i kuchni umożliwiają spełnienie wszelkich, potrzebnych nam wygód. Stanowią także o przemyślanej i estetycznej kompozycji wnętrza, które będzie współgrało z sąsiadującym obok salonem.

Gdy już zaprojektujemy wymarzoną i wygodną w użytkowaniu jadalnie, salon będzie kolejnym miejscem do zagospodarowania. Wybierając meble do salonu na wymiar od tego samego producenta, będziemy mieć pewność o spójności stylów obu tych pokoi.

Salon z jadalnią wizytówką mieszkania

Aranżacja salonu z jadalnią powinna opierać się zatem na odpowiednim doborze mebli oraz właściwej ich kompozycji, względem obu pasujących do siebie pomieszczeń użytkowych. Salon, jak i jadalnia są wizytówką każdego domu. Połączone razem muszą stanowić spójną, acz dobrze rozgraniczoną kompozycję.