Szafa narożna – czy jest praktyczna? W jakim pomieszczeniu się sprawdzi?

szafa narożna wrocław

Szafa stanowi jeden z najczęściej używanych mebli domowych. Ciężko wyobrazić sobie bez niej przedpokój, pokój dziecka czy dowolną sypialnię. Korzystanie z szafy tradycyjnej przynosi wiele korzyści w postaci sporej przestrzeni do przechowywania, ma jednak jedną najważniejszą wadę. Jest to mebel o sporych wymiarach, na który też trzeba przeznaczyć dużo miejsca. Taki problem możemy rozwiązać, wybierając wariant narożny.

Gdzie sprawdzi się szafa narożna?

Szafę narożną możemy ustawić bez przeszkód w dowolnie wybranym pomieszczeniu. Docenią ją jednak przede wszystkim osoby będące właścicielami pokojów o mniejszej powierzchni. Szafa narożna będzie bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku węższych pokojów, jak również tych znajdujących się na poddaszach, gdzie brak jest prostych, długich ścian do ustawienia prostokątnego, klasycznego wariantu. Będzie zatem idealnym elementem wystroju pokoju dziecięcego, kompaktowej sypialni czy niewielkiej kawalerki. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby ustawić ją w obszernym pokoju.

Czy szafa narożna jest praktyczna?

Wybierając szafę narożną, powinniśmy stawiać na jej funkcjonalność. Zadbajmy o to, żeby każdy element był praktyczny. Taki mebel służy nam zwykle przez wiele lat, dlatego musimy się zastanowić, jak ma on dokładnie wyglądać. Upewnijmy się, iż ilość półek, szuflad oraz drążków faktycznie spełnia nasze potrzeby.

Przemyślmy również to, na jakiej wysokości będą wisiały ubrania. W takim wypadku minimalna głębokość przestrzeni w środku szafy winna wynosić ok. 55 cm. Dzięki temu unikniemy zagnieceń na marynarce, sukience, bluzce czy koszuli.

Poszukując trwałej i eleganckiej szafy narożnej, zwracajmy także uwagę na surowiec, z którego ją wykonano. W ofercie producentów znajdziemy drewno, szkło, bambus oraz laminowaną płytę meblową. Sporą popularnością cieszą się szafy sosnowe, gdyż można je łatwo dopasować do dowolnego pomieszczenia.

Szafy narożne – gotowe czy na zamówienie

Szafy narożne są dosyć uniwersalne. Mają ścięte boki oraz taki kształt, aby bez przeszkód zmieściły się rogu pomieszczenia. Meble gotowe występują w takim wypadku w dużej liczbie modeli i łatwo będzie wybrać spośród nich coś dla siebie. W takiej sytuacji garderoba na zamówienie może być trudnym wyborem.

Do stolarza wybierzemy się raczej, jeśli interesuje nas szafa narożna na wymiar z przegrodami i półkami według naszych preferencji lub gdy mamy do czynienia np. ze skosami w pomieszczeniu, gdzie trudno dopasować model ze sklepu. Jeżeli chodzi o garderoby na zamówienie, to dość powszechne rozwiązanie. Szafa narożna na wymiar będzie też praktycznym rozwiązaniem w przypadku chęci jej dopasowania do krzywizny ścian, a nie tylko sufitu.

Skontaktuj się z nami