Szafa pod skosem – jak urządzić garderobę na poddaszu?

Poddasze to często najmniej funkcjonalna część domu. Jednym służy jako miejsce do przechowywania rzeczy, inni całkowicie rezygnują z jego aranżowania. Tymczasem doskonałym rozwiązaniem jest stworzenie garderoby na poddaszu, co pozwoli nie tylko optymalnie wykorzystać przestrzeń, lecz również pomoże utrzymać w domu porządek.

Jakie elementy wyposażenia powinna zawierać garderoba?

Na początek warto zastanowić się, jakie dokładnie elementy wyposażenia powinni znaleźć się w garderobie, aby była ona w pełni funkcjonalna? Przede wszystkim warto w niej umieścić szafy- idealnie, jeśli każdy członek rodziny posiada własną szafkę lub przynajmniej półkę. Niektórzy decydują się dodatkowo ustawić w garderobie suszarkę na ubrania lub deskę do prasowania. Jeśli tylko dysponujemy odpowiednią przestrzenią, to jest to bardzo dobre rozwiązanie. Nie zapominajmy jednak, że musimy mieć jeszcze sporo miejsca do tego, aby móc swobodnie się przebierać. Na ten cel warto wygospodarować 1,5 m2 wolnej powierzchni.

Jak urządzić garderobę na poddaszu?

Dobrze urządzona garderoba to bardzo komfortowe rozwiązanie, które jednocześnie pozwala nam zachować większy porządek w domu. Niemniej jednak zaaranżowanie jej na poddaszu może stanowić pewien problem, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z ostrym kątem nachylenia dachu. Zwykle nie jesteśmy w stanie zmieścić na poddaszu dużej ilości szaf, jednak możemy posiłkować się niższymi komodami. Przechowamy w nich bieliznę bądź różnego rodzaju dodatki, takie jak paski czy apaszki. Mogą też posłużyć do przechowywania odzieży zimowej- czapek, szalików lub rękawiczek. Bez większego problemu zmieścimy w nich ubranka dla małych dzieci. Dobrym rozwiązaniem do garderoby na poddaszu są szafy modułowe, posiadające charakterystyczne drążki bądź szafa pod skosem wykonana na zamówienie.

Garderoba na zamówienie- praktyczne rozwiązanie dla każdego domu!

Urządzenie w pełni funkcjonalnej garderoby na poddaszu stanowi niemałe wyzwanie. Szafa pod skosem musi mieć konkretne wymiary, zatem dobrze sprawdzi się w tym przypadku garderoba na zamówienie. Jej projekt uwzględnia nie tylko uwarunkowania techniczne pomieszczenia, ale również nasze własne potrzeby. Szafa do zabudowy to doskonałe rozwiązanie zarówno do większych, jak i mniejszych poddaszy, które mają zostać przekształcone w garderobę. Pozwalają one optymalnie wykorzystać całą przestrzeń, jaką dysponujemy, pozostawiając nieco wolnego miejsca do swobodnego przebierania się. Jednocześnie szafy na zamówienie wpisują się w styl wnętrzarski, w jakim został zaaranżowany cały dom.