Szafy wnękowe na wymiar – na co zwrócić uwagę i jak je dopasować

Trudno wyobrazić sobie dom lub mieszkanie bez szafy. To jeden z tych mebli, który pomaga nam organizować przestrzeń wokół nas. Nic dziwnego, że wiele osób decyduje się na szafy wnękowe, które pozwalają na dokładne dopasowanie ich pod względem funkcji i wyglądu do własnych potrzeb oraz konkretnego pomieszczenia. Każdy, kto myśli o zamówieniu tego mebla, może się teraz zwrócić do nas. Nasza firma Medan Desing, z siedzibą w mieście Wrocław, ma w tym ogromne doświadczenie.

Dopasuj szafę do swoich potrzeb

Szafy wnękowe na zamówienie dają szansę, by idealnie dopasować je do swoich potrzeb i to na wielu płaszczyznach (m.in. wygląd, rozmiar, ilość półek i szaf, wysokość drążków). Mebel jest oczywiście tworzony w kontekście konkretnego pomieszczenia. Nasze szafy na wymiar zawsze powstają z wysokiej jakości materiałów, wśród których wymienić można fornir, płyty mdf, płyty laminowane, płyty dekoracyjne, szkło i drewno. Warto zastanowić się, który z tych materiałów pasuje do całej aranżacji pomieszczenia i jaka powinna być jego kolorystyka. Dobrze także zastanowić się, w jakiej stylistyce powinien być wykonany – w nowoczesnej czy może klasycznej? Decydując się na szafę do zabudowy, należy także pomyśleć, co chcemy w niej przechowywać. To z kolei pomoże w ustaleniu
odpowiedniego rozmieszczenia szuflad i półek. Jedni będą woleć więcej miejsca na kurtki i płaszcze oraz obuwie, inni będą chcieli wygospodarować przestrzeń na prześcieradła czy ręczniki. Odpowiednio duża szafa jest w stanie oczywiście pomieścić wszystko, co jest nam potrzebne.

Jak szafa ma się prezentować?

Szafy bywają różne, a ich wygląd jest w dużej mierze kwestią gustu. Produkując szafy do zabudowy, staramy się więc ustalić, w jakim stylu powinien być wykonany mebel, czy umieścić w nim lustro, czy będzie miał drzwi przesuwne czy może tradycyjne? Na szczęście, złożenie u nas zamówienia oznacza, że jesteśmy elastyczni w przygotowaniu szafy i możemy dopasować ją do wytycznych klienta. Oczywiście, ważne jest także to, by wygląd szafy współgrał z aranżacją i charakterem pomieszczenia. To, co jest dużą zalety każdej szafy wnękowej to jej wyjątkowość. Każdy zamawiający otrzymuje inny projekt, dzięki czemu może on mieć pewność, że jego szafa jest jedyna w swoim rodzaju!

Szafy wnękowe do zabudowy są zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne. Przede wszystkim, są one doskonale dopasowane do potrzeb właściciela domu lub mieszkania. Poza tym, mają unikatowy charakter i stanowią ważny punkt wystroju. Materiał, struktura, barwa, pojemność czy organizacja przestrzeni wewnątrz mebla – o wszystkim można zadecydować samemu, a nasza firma z przyjemnością zrealizuje projekt, tak, aby szafa spełniała wszystkie oczekiwania.