Viva Magenta we wnętrzach – kolor roku Pantone 2023 jako inspiracja

To, że Viva Magenta została uznana za kolor roku Pantone w 2023 roku nie powinno nikogo dziwić. Po „zwycięstwach” takich barw jak Iluminating lub Living Coral przyszła pora na szkarłatną czerwień, która nawiązuje do naszej pierwotnej siły i witalności. Jak zainspirować się nią aranżując przestrzeń?

Dlaczego Viva Magenta?

Wnętrza nawiązujące do barwy Viva Magenta Pantone 2023 nieprzypadkowo stały się hitem. Barwa ta wprowadza do aranżacji ład, ale jednocześnie jest swoistym zastrzykiem energii. I to niezależnie od tego, czy występuje w bardziej nasyconym, czy też mocno wypłowiałym wariancie. Bo przypomnijmy — Magenta pełna życia może występować w różnych odcieniach i dlatego zawsze właściwie odegra swoją rolę. Intensywność barwy jest na tyle duża, że świetnie sprawi się ona w roli dodatku do każdego typu aranżacji. Jak wykorzystać jej potencjał?

Sypialnia — jak ją urządzić?

Tylko pozornie Viva Magenta nie jest odpowiednia dla sypialnianej aranżacji. Odpowiednio dobrane proporcje podkreślą nowoczesny wygląd tego pomieszczenia. W tym kolorze mogą pojawić się różne, sypialniane dodatki, takie jak pledy, narzuty, pościel (lub jej część), a także wzory na tapetach. Magentę można łączyć zarówno z ciemnymi, jak i jasnymi meblami. Umiejętnie dobrana kolorystyka sypialni sprawi, że barwa ta będzie kojarzyć się z ciepłem domowego ogniska. Elegancka, dostojna garderoba na zamówienie będzie się świetnie prezentować wraz z nastrojową pościelą, tworząc razem buduarową, a nawet barokową kompozycję.

Salon — jak połączyć go ze szkarłatną czerwienią?

Salon to przede wszystkim jasna i często monochromatyczna przestrzeń. Kto powiedział, że nie można jej podkreślić ożywczą Viva Magentą? Nowoczesne projekty mebli bardzo często „skręcają” w stronę minimalistycznego stylu skandynawskiego i nowoczesnego. Dlatego wprowadzenie do tak urządzonej kompozycji czegoś w rodzaju szkarłatnej poduszki lub fotelu jest jak najbardziej w porządku. Viva Magenta to również elegancja. Z powodzeniem można ją dopasować do ciemnych, błyszczących i oczywiście podświetlonych regałów, umiejscowionych na tle ciemnobrązowej, eleganckiej ściany. W praktyce oznacza to możliwość umiejscowienia w salonie kanap i foteli w tym kolorze.

Kuchnia — jak ją zaaranżować?

W aranżacji kuchennej kolor Vivy Magenty nie jest już tak dobrze widoczny, jak w salonie. Również i tu pojawiają się w tym kolorze jedynie dodatki, ale i tak mają one istotny wpływ na dekorację przestrzeni. Meble kuchenne na wymiar z motywami opartymi na szkarłatnej czerwieni, czy też dekoracje (np. podświetlane) nawiązujące do tej barwy, z pewnością wniosą coś więcej do funkcjonalnej aranżacji kuchni. Jeśli pomieszczenie to jest też wykorzystywane w roli jadalni, można postawić na utrzymane w czerwonej stylistyce krzesła. Jednym słowem — możliwości aranżacyjne są tu wręcz nieograniczone.

Każdy projektant mebli z pewnością doceni rolę Vivy Magenty w aranżacji wnętrz. W tym roku prym zdobyła barwa, która raczej będzie traktowana jako zmysłowy, energetyczny dodatek do wystroju pokoju.

Skontaktuj się z nami