Zastosowanie szkła w meblarstwie – lekkość i nowoczesność w projektach

szkło w meblarstwie

Szkło w projektach mebli nadaje wnętrzu lekkości, ponadto sprawia, że pomieszczenia wyglądają nowocześnie. Wykorzystuje się je również często do tworzenia ścian działowych. We współczesnych domach pojawiają się szklane blaty, fronty mebli czy inne szklane wstawki. Szklane elementy dodają elegancji, uroku, ponadto efektownie eksponują zawartość mebli. Tworzą wyjątkową atmosferę. Nie można zapomnieć także o ich roli użytkowej i tym, że są łatwe do utrzymania w czystości.

Szkło w branży meblowej i jego zastosowanie

Szkło w aranżacji wnętrz znajduje wszechstronne zastosowanie. Ciekawą propozycją jest między innymi szafa na zamówienie Wrocław ze szklanymi drzwiami. Przezroczysta szafa jest bardzo efektownym elementem wyposażenie każdej sypialni. W takich meblach zastosowanie znajduje np. szkło laminowane czy lacobel, czyli odmiany szkła, które dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, jak i we wzorach.

W nowoczesnych pomieszczeniach pojawiają się także szklane półki. Często stanowią one uzupełnienie łazienek, ale nie tylko. Takie meble mogą znaleźć się praktycznie w każdym pokoju. Co ważne, są odporne na wilgoć i temperaturę. Wyróżniają się nowoczesnym designem.

Świetnym sposobem na przechowywanie rzeczy i dekorację wnętrza, jest sięgnięcie po oszklone szafki. Zazwyczaj wykonuje się je z materiału laminowanego, o wysokim połysku. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać inne odmiany szkła. Szklane szafki doskonale eksponują przedmioty, ochraniając je przy tym przed zanieczyszczeniami.

Popularnością cieszą się również szklane meble do kuchni na wymiar. Pięknie prezentują się w tej przestrzeni, ponadto są łatwe do utrzymania w czystości. Wiele osób decyduje się też na szklane meble do salonu na zamówienie, takie jak stoliki, czy witryny.

Szkło w meblarstwie – co należy wiedzieć?

Szkło w meblarstwie musi spełniać najwyższe parametry, ponadto wymaga właściwego przygotowania do pełnienia swojej funkcji. Aby uzyskać estetyczny i oryginalny efekt wizualny wykorzystuje się szkło przezroczyste czy też szkło barwione w masie na wiele kolorów. Używa się też szkła ornamentowego z ciekawą strukturą. Szkło używane w meblarstwie może być matowe, połyskujące czy strukturalne.

Szkło wykorzystywane w meblach to np.:

  • szkło płaskie albo gięte,
  • szkło hartowane albo odprężane,
  • szkło klejone (folią PVB, żywicami chemoutwardzalnymi),
  • szkło mieszane.

Szkło stosowane w meblarstwie spełnia rygorystyczne normy jakości. Właście dlatego jest bezpieczne, a szklane meble nadają się również do domów, w których mieszkają dzieci.

Skontaktuj się z nami